Vag-Prog 2012

Program VAG-PROG používá MicroOBD rozhraní

Toto je Evropský produkt s dvouletou zárukou a plnou licencí.
Vag-Prog 2012 je programátor konfiguračních paměti (obvykle sériová EEPROM) řídících jednotek (motor, imobilizér, přístrojové desky, airbag) koncernu VW (Volskwagen, Audi, Škoda, Seat). Program je nástupcem celosvětově známého programu VAG-PROG a je pravidelně aktualizován, aby poskytoval co nejširší podporu různých druhů řídicích jednotek. Všechny operace probíhají pouze přes diagnostické rozhraní, přípojením na OBD-2 zásuvku vozidla. Není nutné rozebírat řídicí jednotky, pájet EEPROM, apod.

Vag-Prog umožňuje zjišťovat a nastavovat konfigurační parametry, které klasickou diagnostikou není možné změnit/přečíst. Program funguje pod operačním systémem Microsoft® Windows® a podporuje sběrnice K-line i CAN-BUS.

Vag-Prog 2012 je nepostradatelným pomocníkem v moderním autoservisu, kde se řeší nyní již neodmyslitelná část vozidel - elektronika. Při vývoji tohoto programu jsme kladli důraz na maximální jednoduchost a intuitivnost ovládání. Není tak nutné aby se automechanik učil složité struktury pamětí a procesorové řízení. Často používané operace jsou automatizovány v komfortním uživatelském rozhraní, k programování řídících jednotek postačují základní znalosti uživatele počítače.

Informace o programu VAG-PROG AutoKlíč je možné nalézt zde.

Rozdíl mezi programem VAG-PROG 2009 a 2012 je popsán zde.

Funkce programu

Program využívá zejména přímého přístupu do paměti EEPROM řídicí jednotky a umožňuje zejména tyto funkce: Veškeré ostatní operace lze provádět diagnostickým programem VAG-COM. VAG-PROG není plnohodnotnou náhradou diagnostiky VW, ale jejím doplňkem, který nesmí chybět v žádném profesionálním autoservisu.

Vag-Prog 2012 funguje pod operačním systém Windows a ke komunikaci s vozidlem využívá propojovací kabel MicroOBD, který se připojuje k USB portu.

Sada Vag-Prog 2012

Program je dodáván v sadě, která obsahuje:

Hardwarové a softwarové požadavky

Pro užívání programu Vag-Prog je ideální přenosný počítač - notebook či netbook, nicméně program funguje standardně i na desktopu. K propojení s vozidlem se používá diagnostické rozhraní MicroOBD, které se připojuje k USB portu počítače.

Minimální požadavky na PC jsou:

Copyright (c) SECONS s.r.o. 2004-2013